LGPF naujienos

2017-12-20
„Lietuvos geležinkeliai“ sutarė su profsąjungomis

„Lietuvos geležinkeliai“ su daugiau nei 4.000 bendrovės darbuotojų vienijančiomis profesinėmis sąjungomis pasirašė kolektyvinę sutartį.

   „Kai rinkoje taip auga konkurencija ne tik dėl ekonominių resursų, bet ir žmogiškųjų išteklių, „Lietuvos geležinkeliai“ nebeturi teisės į prabangą vienpusiškai nustatinėti taisykles. Jei norime suburti geriausią komandą Lietuvoje, pritraukti ir išlaikyti geriausius specialistus, užtikrinti kompetencijų augimą bei jas atitinkantį darbo užmokestį – turime kartu su darbuotojais ieškoti sprendimų“, – išplatintame pranešime cituojamas Mantas Bartuška, „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius.

   Kolektyvinę sutartį pasirašė „Lietuvos geležinkelių“ vadovas p. Bartuška ir daugiau kaip 30 profesinių sąjungų vienijančių socialinių partnerių atstovai – Valerijus Cygankovas, Lietuvos geležinkelininkų profsąjungų federacijos pirmininko pavaduotojas ir Eugenija Šniutienė, Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimo (LGPSS) pirmininkė.

   „Derybų metu sutarėme dėl tinkamesnio viršvalandinio darbo kompensavimo, papildomų atostogų dirbantiems sudėtingomis sąlygomis, specialių išmokų dėl tam tikrų darbuotojų gyvenimo įvykių. Šie ir kiti derybų objektai didina rūpestį darbuotojais. Tikimės, kad glaudus įmonės ir socialinių partnerių bendradarbiavimas tęsis, nes tai leidžia išvengti nesutarimų ir nuosekliai gerinti darbuotojų darbo sąlygas“, – sako p. Šniutienė.

   Naująja kolektyvine sutartimi įtvirtintos nuostatos dėl darbo užmokesčio ir jo priedų, papildomo apmokėjimo už viršvalandinį darbą, patirtų išlaidų kompensavimo, atostogų tvarkos, kompetencijų ugdymo ir kvalifikacijos kėlimo, saugos ir sveikatos užtikrinimo, profesinių sąjungų veiklos ir kt.

   Nuo sausio 1 dienos „Lietuvos geležinkeliuose“ įsigalios ir nauja darbo užmokesčio sistema. Per kitus metus darbuotojų atlygis bus susietas su rezultatais bei turima kompetencija. Su naująja tvarka atsisakyta ir iki šiol bendrovėje galiojusios tradicijos išlaikyti neproporcingai didelę kintamąją darbo užmokesčio dalį, taip sudarant galimybę įmonės ar padalinių vadovams savo nuožiūra keisti reikšmingą dalį darbuotojų darbo užmokesčio.

   Ponas V. Cygankovas pastebi, kad vienas svarbiausių naujosios kolektyvinės sutarties privalumų – bendradarbiavimas ir jos sudarymas ant „tuščio lapo“.„Tokią sutartį galime pavadinti gera, nes dėl jos sudarymo tarėmės nuo pat pradžių. Tai tiek mūsų, tiek bendrovės administracijos intelektinė nuosavybė. Todėl buvo galima apie ją kalbėti su mūsų profsąjungų narių kolektyvais, kurie jai pritarė. Tačiau mums dar lieka klausimų dėl darbo užmokesčio sistemos vėlesnių etapų, kurie bus įvesti kitąmet, tad dėl jų diskutuosime toliau“, – sako p. V. Cygankovas.

   Pasirašyta kolektyvinė sutartis bus taikoma visiems bendrovės darbuotojams.


V.ž info.


Advokato Justo Vilio konsultacija dėl AB "Lietuvos geležinkeliai" veikiančių profesinių sąjungų jungtinės atstovybės

Advokato Justo Vilio konsultacija dėl AB "Lietuvos geležinkeliai" veikiančių profesinių sąjungų jungtinės atstovybės